Jak vybrat

POMALÝ HRNEC – 6 důvodů proč ho mít, jak vybrat ten nejlepší a 8 nejprodávanějších kousků na trhu

Pomalý hrnec není žádná rychlokvaška od Horsta Fuchse z teleshoppingu. Naopak, princip pomalého vaření používají lidé již po generace a první klasické pomalé hrnce se začaly objevovat v první polovině 20. století. Jejich prodej se rok od roku zvyšuje. Proč je o ně takový zájem? Hrnec na pomalé vaření připraví úžasně chutné a hlavně zdravé jídlo, ušetří čas i peníze a nabízí snadnou údržbu.

Nejlepší pomalé hrnce

Nejlepší pomalé hrnce 5+ litrů

Nejlepší pomalé hrnce 4+ litry

Nejlepší pomalé hrnce 3+ litry

Hlavní výhody pomalého hrnce

Výhody, které pomalý hrnec nabízí, jsou neoddiskutovatelné.

Úspora času

I když trvá příprava pokrmů v pomalém hrnci až několik hodin, nevyžaduje vaši přítomnost. Do hrnce stačí všechny ingredience naskládat a dále se již o nic nestarat. Hrnec zvládne vše za vás. Vy se můžete věnovat svým zálibám, dětem, jít na procházku, zasportovat si, do práce, zkrátka dělat cokoliv. Po návratu na vás bude čekat hotové jídlo.

Úspora energie

Hrnce na pomalé vaření byly navrženy tak, aby šetřily elektrickou energii. Už při svém vzniku v minulém století měly spotřebu zhruba jako jedna žárovka. Dnes se pohybuje jejich příkon většinou kolem 160-250 W. Například varné desky mohou mít oproti tomu příkon i 7 kW (30x vyšší). 

Jednoduchost

Pomalé hrnce jsou velice snadné na obsluhu, rozhodně na vás nečekají žádné záludnosti. Nastavit a spustit jej dokáže úplně každý. Jednoduchost údržby – celý pokrm děláte v jednom hrnci, odpadá tak nutnost umývat vícero nádobí. Jednoduchost v přípravě pokrmů – pokud budete dodržovat postupy receptů, vše je velice jednoduché.

Ušetříte

Hrnce na pomalé vaření jsou energeticky nenáročné, snadné na údržbu a zpracovat v nich můžete (ba je to i žádoucí) například i tužší masa, která bývají často levnější. Díky tomu, že se pokrm pomalí několik hodin, maso krásně změkne. Delší čas přípravy si poradí i s méně poddajnými potravinami. 

Šetrně a zdravě

Díky tomu, že se v hrnci dosahuje konstantní teploty pod bodem varu, zachovává si většina potravin své živiny a další cenné látky. Při přípravě jídel není potřeba přidávat ani žádný tuk, jídlo je tedy i dietnější. Například  masa se připravují ve vlastní šťávě, maso je pak mnohem šťavnatější a chutnější.

Množství receptů

V pomalém hrnci se dá připravit téměř cokoliv, na co si vzpomenete, navíc na internetu najdete nepřeberné množství receptů pro pomalý hrnec ať už od profíků nebo nadšenců. Nebojte se experimentovat.

Mrkněte také na hodnocení v diskuzi na Heurece. Pomalé hrnce jsou opravdu velice oblíbené.

BJ

Úspora energie. Výborné jídlo po uvaření. Nemusí se stát u sporáku. Suroviny se dají ráno do hrnce, nastaví se čas a na oběd je vše hotovo. Lze uvařit prakticky vše jako klasicky, ale bez námahy.

Alena

Perfektní silný vývar. Švestková povidla bez práce. Ghí za 3,5 hod. Úžasne.

Věra

Super. Energetická i časová úspora. Jídlo z pomaláče je velice chutné. Snadné vaření, měkké maso. Výborné na omáčky, guláše. Jsem maximálně spokojená.

Pomalý hrnec – co je a jak funguje

Ale pěkně popořádku.

Začněme tím, co je to pomalý hrnec.

Přiložené video je sice staršího data a pomalé hrnce se od té doby zase o kus posunuly, ale jsou v něm hezky popsány některé základy vaření v pomalém hrnci.

Pomalý hrnec je elektrický hrnec, do kterého se naskládají všechny potřebné ingredience pro vybraný pokrm, hrnec se zapne a jídlo se v průběhu několika hodin (3-10) při konstantní teplotě pod bodem varu připraví „samo“, většinou bez nutnosti jakéhokoliv vnějšího zásahu. Nemusíte u hrnce postávat, poskakovat, míchat, podlévat, kontrolovat. Zapnete a jdete si po svém.

A proč pod bodem varu?

Jídlo se tak připravuje mnohem šetrněji. Sice několik hodin (proto pomalý hrnec), ale zato si uchovává maximum živin a dalších cenných látek.

Zkrátka, je to zdravé!

V pomalém hrnci je možné připravit celou řadu pokrmů od marmelád, povidel, zavařenin, zeleniny, dezertů, polévek až po guláše, vepřová, hovězí, kuřecí masa, zvěřinu a nespočet dalších na tisíc způsobů.

Takže, je to i dost univerzální věcička.

Hrnec na pomalé vaření je složený z několika částí (viz obrázek níže). Vnitřní, většinou vyjímatelnou, část tvoří varná nádoba, což je v podstatě jakýsi vnitřní hrnec, ve kterém se připravuje samotné jídlo. Může být z různého materiálu a může mít různý objem.

Mohlo by se vám líbit: Historie a vývoj pomalých hrnců

Vnější část tvoří kovový plášť (šasi) s držadly a ovládacími prvky. Na kovovém plášti uvnitř je umístěné zespodu a ze stran topné těleso, které rovnoměrně zahřívá vnitřní varnou nádobu.

Ovládací prvky mohou být manuální nebo digitální a nastavuje se jimi požadovaná doba a teplota přípravy pokrmu. Nejčastěji mají nastavitelné dvě polohy. LOW a HIGH. 

 • Při stupni LOW se dosahuje nižší teploty a pokrm se tak připravuje delší dobu.
 • Při stupni HIGH se dosahuje vyšší teploty (cca 95°C) a jídlo je hotové o několik hodin dříve.

Obě možnosti mají svá opodstatnění. 

U některých (většinou dražších) modelů najdeme ještě třetí stupeň – KEEP WARM. Do této polohy se hrnec přepne automaticky po dokončení přípravy a pokrm se díky ní udržuje ještě několik následujících hodin teplý.

Součástí je samozřejmě i poklice, která může být také z různých materiálů.

pomalý hrnec nákres
Zjednodušený nákres jednotlivých částí pomalého hrnce: 
1. poklice – většinou skleněná
2. vnitřní hrnec (varná nádoba) – samotný hrnec, ve kterém se připravuje pokrm; může být z různých materiálů; v závislosti na použitém materiálu je možné tento hrnec využít například i v troubě nebo na sporáku
3. vnější hrnec – šasi s topným tělesem, které téměř rovnoměrně (nejvíce zespodu a ze stran) zahřívá vnitřní hrnec konstantní teplotou
4. ovládací prvek – slouží pro nastavení teploty a dalších funkcí; může být manuální nebo digitální
 

Pro koho je pomalý hrnec vhodný

Pomalé hrnce jsou vhodné pro všechny, kteří nechtějí trávit celý den pobíháním v kuchyni při přípravě oběda nebo večeře. Ingredience jednou naskládáte do hrnce a tím to pro vás hasne. 

Ano, až takhle jednoduché to může být. 

Pokrm není nutné podlévat ani míchat. Na hrnci nastavíte teplotu (HIGH/LOW), případně dobu přípravy a o nic víc se nemusíte starat.

pomalý hrnec je pro všechny
 • Vhodné jsou pro všechny, kteří jsou pracovně nebo studijně vytížení a na přípravu jídel nemají čas, ale přitom by se rádi stravovali doma. Není nic jednoduššího, než zapnout pomalý hrnec před odchodem do práce nebo do školy a po návratu mít připravený chutný a stále ještě teplý pokrm.
 • Pro maminky nejen na mateřské, které by rády trávily více času se svými dětmi.
 • Pro ty, kteří chtějí jíst zdravěji, protože příprava jídel v pomalém hrnci je bez nutnosti přidávat tuk také dietnější. 
 • Pro starší lidi, pro které je postávání v kuchyni úmorně dlouhé. 
 • Pro sportovce …

A tak dále a tak dále.

Zkrátka, možnost používat pomalý hrnec pro přípravu kvalitních a chutných jídel je pro každého. V podstatě tu neexistuje žádné omezení.

Dobrá a co v něm mohu připravit?

Co všechno v hrnci připravíte?

V pomalém hrnci se dá připravit téměř cokoliv. Zní to možná zvláštně, ale je to tak.

Mezi to nejlepší, co z nich vykouzlíte, patří chutné a hlavně silné vývary, různé omáčky, guláše, pečená masa – ideální jsou obzvláště ta, která potřebují delší čas k přípravě, jako jsou hovězí, skopové, zvěřina, dále také polévky, dušená zelenina, zapečené těstoviny, francouzské brambory a další a další. 

Nebojte se experimentovat.

Kromě klasických jídel se dají v hrnci zpracovat také džemy, povidla, nápoje jako jablečný cider, přepuštěné máslo nebo například i skvěle vypadající a chutný cheese cake

pomalý hrnec - cheese cake
Pomalý hrnec zvládne i výborné dezerty jako například takovýto cheese cake.

Obrovskou výhodou je, že pomalé hrnce se používají už desítky let a za tu dobu se nashromáždily opravdu stovky různých receptů pro pomalé hrnce, které najdete i na internetu. Stačí si jen vybrat.

pomalý hrnec chutná jídla
Na internetu najdete celou řadu výborných receptů pro pomalý hrnec. Stačí si jen vybrat.

Jak vybrat pomalý hrnec

Na trhu dnes seženete pomalé hrnce různých velikostí, z různých materiálů, s různými funkcemi a hlavně za různé ceny.

Nabízí se tedy otázka. Podle čeho vybrat ten nejvhodnější

Výběr je samozřejmě do značné míry subjektivní. Každému bude na základě jeho potřeb a možností vyhovovat něco jiného. Zaměříme se na ty vlastnosti, které jsou při výběru nejdůležitější.

Jdeme na to.

1

Objem pomalého hrnce

Jak velký je dost velký?

Možná tím nejdůležitějším kritériem výběru je objem hrnce. Na trhu se dnes prodávají pomalé hrnce s objemem od cca 1,5 litru do 7 litrů.

Při výběru je velice důležité mít na paměti, že udávaný objem hrnce nevypovídá o tom, kolik v něm skutečně uděláte jídla. Při přípravě pokrmů by měl totiž být hrnec zaplněný ideálně více než z poloviny a méně než ze tří čtvrtin.

Zkrátka.

Nesmíte mít po dně, ale také ne až po okraj. Pokud tedy vidíte u hrnce objem například 3,5 litru, 3,5 litru v něm ve skutečnosti neuděláte. Počítejte s tím.

Často se pro lepší orientaci v objemech hrnců používá přepočet litrů na porce (respektive počet strávníků – lidí). Přepočet není samozřejmě přesný, ale dává trochu lepší představu.

pomalý hrnec - taublka objemů

Je nutné myslet také na to, zda budete chtít dělat jídlo i do “zásoby“. Je možné udělat více porcí a jídlo uchovat na později nebo ho zamrazit.

Nezapomeňte také na to, že čím objemnější hrnec koupíte, tím bude těžší. Vzhledem k tomu, že vnitřní hrnce (varné nádoby) se vyrábějí často z kameniny nebo keramiky, hrnce nejsou úplně nejlehčí, obzvláště pak ty velké a objemné.

Na druhou stranu větší hrnce nabízejí možnost zpracovat větší kusy potravin jako například celá kuřata, kachny, větší kusy masa a jiné objemnější ingredience v celku.

S tím souvisí také tvar pomalého hrnce. Mezi nejčastější tvary patří kulaté, obdélníkové nebo čtvercové. Kulaté jsou vhodné na polévky, vývary, guláše atp. Hranaté nebo zaoblené pak na větší kusy zpracovávané vcelku – kachny, kuřata atd.

Ve větším hranatém nebo zaobleném hrnci uděláte i polévky, ale do menšího kulatého dáte jen těžko celé kuře nebo kačenu.

pomalý hrnec Crock Pot
Do objemnějších pomalých hrnců se vejdou i větší kusy masa v celku.
Při výběru velikosti pomalého hrnce je potřeba se zamyslet nad tím, pro kolik lidí budete nejčastěji vařit a co budete chtít nejčastěji vařit. Je nutné počítat s tím, že větší hrnce jsou těžší a o něco hůře se s nimi manipuluje. Na druhou stranu nabízejí možnost zpracovat i větší kusy (například masa) v celku. Nezapomeňte popřemýšlet o pro vás nejideálnějším tvaru hrnce. Vybírat můžete z kulatých, hranatých nebo zaoblených.
2

Materiál pomalého hrnce

Z čeho je pomalý hrnec vyroben?

Pomalé hrnce se skládají z několika částí, jak jsme si ukázali na nákresu v úvodu. Každá část je z jiného materiálu. Pro nás je zásadní, z jakého materiálu je vyrobená vyjímatelná varná nádoba (vnitřní hrnec). Má to vliv na to, jak kvalitně se v ní bude jídlo připravovat, jak náročná bude její údržba a co vše s ní bude možné dělat. 

Vnitřní nádobu lze z pomalého hrnce vyndat a podle materiálu, ze kterého je vyrobena, ji použít při přípravě jídla například i na sporáku nebo v troubě. Stejně tak některé materiály nejsou vhodné do myčky.

Keramika

 • do trouby: ANO
 • na sporák: NE
 • do myčky: většinou ANO – musí mít kvalitní glazuru, aby nedošlo k popraskání

Keramika je velice oblíbený materiál kvůli své dlouhé životnosti, odolnosti, dobré nepřilnavosti a snadné údržbě. Materiál je vhodný pro zdravé vaření, pečení i smažení i bez tuku.

Povrch je odolný vůči poškrábání například lžičkou nebo vidličkou, ne však nožem. Keramiku je možné dát do trouby klasické i mikrovlnné a uchovávat v ní jídlo v lednici.

Pokud na sobě nemá keramika kvalitní glazuru, hrozí její popraskání v myčce. Díky své snadné údržbě lze ale varnou nádobu velice snadno mýt v ruce a mnohdy stačí i vlhký hadřík.

Keramiku na sporák většinou ne.

Kamenina

 • do trouby: ANO
 • na sporák: NE
 • do myčky: ANO

Kamenina má nejlepší vlastnosti ze všech nabízených materiálů. Kamenina je vlastně keramika s mnohem vyššími užitnými vlastnostmi. Pokud chcete kvalitní pomalý hrnec, je kamenina výbornou volbou. Pevná, odolná vysokým teplotám, s nepřilnavým povrchem. 

Kamenina je odolná teplotám až 250°C, což umožňuje její použití v jakémkoliv typu trouby – elektrické, mikrovlnné, plynové i horkovzdušné. 

Díky hladkému povrchu a své odolnosti můžeme na varnou nádobu z kameniny použít saponáty a mycí prostředky a stejně tak ji můžeme bez problémů dát i do myčky na nádobí.

Chemická stálost. Při styku s potravinami se do nich naprosto nic neuvolňuje. Kamenina je zdraví neškodná a je vhodná i k dlouhodobějšímu uchovávání potravin.

Je také odolná vůči poškození kuchyňským nářadím a to například i ostrým nožům.  

Stejně jako většina keramických nádob i kamenina není vhodná na sporáky. Orestovat cibulku nebo zatáhnout maso si tak budete muset většinou předem zvlášť na pánvičce.

Litý hlíník (litina)

 • do trouby: ANO/NE – záleží na modelu
 • na sporák: ANO/NE – záleží na modelu
 • do myčky: NE

Llitina je cenově dostupná, zdravotně nezávadná slitina železa a uhlíku odolná vůči vysokým teplotám, která výborně vede teplo a je proto vhodná jako materiál pomalých hrnců.

Obecně jde o materiál, který časem pouze a jen získává na svých vlastnostech. Prakticky veškeré litinové nádobí se dnes již nabízí s jednou ze speciálních vrstev nepřilnavého povrchu, ať už se jedná vrstvu materiálu podobného teflonu nebo keramice. Právě s těmito úpravami se liší konečné vlastnosti materiálu u daného produktu.

Údržba litinové varné nádoby probíhá pomocí ubrousku případně opláchnutím pod vlažnou vodou a důkladným utřením. Rozhodně se doporučuje nepoužívat mycí prostředky, saponáty ani myčku na nádobí.

Některé modely s litinovou varnou nádobou lze použít v troubě a některé nikoliv a stejně tak tomu je i s použitím na sporáku (většinou ano). Vždy záleží na konkrétním typu pomalého hrnce a je vždy dobré si danou vlastnost ověřit přímo u prodejce.

Teflon

 • do trouby: ANO – většinou zvládne
 • na sporák: ANO – vyjma indukčních většinou zvládne 
 • do myčky: spíše NE

Teflon je další z materiálů, který má skvělý nepřilnavý povrch, výbornou tepelnou vodivost a snadnou údržbu. Mezi jeho nevýhody patří  snadnější mechanické poškození, náchylnost k absorpci pachů a nesnese přehřívání. 

Kvůli mechanickému poškození způsobenému například kovovým předmětem následně ztrácí své vlastnosti. Dnes už jsou sice nepřilnavé povrchy vylepšovány celou řadou příměsí na keramické nebo safírové bázi, čímž se výrobci snaží mechanickým poškozením zabránit, i přesto se ale doporučuje používat v kontaktu s nimi pouze dřevěné nebo plastové kuchyňské náčiní.

Teflon se velice snadno čistí. Důležité je vyvarovat se drátěnkám a podobným pomocníkům, které by mohly teflonový povrch poškodit. Teflonovou nádobu není potřeba dávat ani do myčky, kde by při nejhorší možné variantě mohlo docházet k odlupování povrchu. 

Nádobu je možné používat na sporáku (vyjma indukčních) a vydrží i v troubě. 

Pokud budete vybírat konkrétní typ pomalého hrnce, je vždy dobré se na všechny potřebné informace zeptat přímo prodejce anebo si je vyhledat v popisu/manuálu produktu.

pomalý hrnec crockpot
Vyjímatelná vnitřní varná nádoba – vnitřní hrnec.
3

Manuální nebo digitální ovládání

Postaru nebo digitálně?

Jako každý spotřebič i pomalé hrnce mají svůj ovládací prvek, pomocí kterého se nastavují základní funkce. U pomaláku je to především nastavení délky a způsobu přípravy pokrmu.

Ovládací prvek může mít buď podobu manuální nebo digitální. 

Manuální ovládání

Manuální ovládání vypadá jako klasický, otočný, většinou kulatý knoflík s několika polohami, mezi kterými přepínáte prostým otočením knoflíku jako na starém sporáku. Nejčastěji zde najdete:

 • OFF – vypnuto
 • LOW – 1. stupeň, nižší teplota s delším časem přípravy
 • HIGH – 2. stupeň, vyšší teplota s kratším časem přípravy
 • KEEP WARM (WARM) – po dokončení přípravy udržuje pokrm teplý i několik hodin (ne u všech modelů)

Pomalé hrnce s manuálním ovládacím prvkem bývají levnější a většinou i méně problémové, protože se na nich zkrátka nemá moc co pokazit.

Na rozdíl od hrnců s digitálním ovladačem nemají manuální časovač, pomocí kterého lze natavit požadovanou délku přípravy pokrmu. Dá se to ovšem vyřešit zakoupením externího časovače.
pomalý hrnec s manuálním ovladačem
Pomalý hrnec s manuálním ovladačem. 
Jednou z opravdu důležitých výhod hrnce s manuálním ovládáním je, že pokud během přípravy jídla vypadne elektrická energie, v případě hrnce s manuálním ovládáním to není takový problém. Hrnec po nahození elektřiny pokračuje v nastaveném chodu. Horší je to s hrncem s digitálním ovládáním. Tomu se po vypadnutí a znovu zprovoznění elektřiny vynulují všechny nastavené údaje a je potřeba je zadat znovu. Pokud se vám to stane ve chvíli, kdy nejste doma a nemáte možnost hrnec znovu spustit, je celý pokrm nepoužitelný!

Digitální ovládání

Digitální ovládací prvek má v podstatě stejnou funkci jako manuální, jen má dotykový displej a může mít navíc některé funkce, jako například časovač. 

Po nastavení požadované teploty (LOW nebo HIGH) nastavíte pomocí časovače ještě požadovanou dobu přípravy. Po zapnutí hrnce se začne čas automaticky odpočítávat. Po uplynutí doby se hrnec přepne do polohy WARM a několik hodin udržuje jídlo teplé.

Kromě funkce časovače může mít pomalý hrnec i další funkce. Vždy záleží na zvoleném modelu. Digitální ovládací prvky najdete zejména u dražších modelů.

Nelze se stoprocentní jistotou říci, že manuální nebo digitální je lepší. Oba mají svá specifika a vždy bude záležet pouze na vás, který bude naplňovat vaše představy.

Pomalý hrnec s digitálním ovládáním
Pomalý hrnec s digitálním ovladačem včetně časovače. 
4

Cena pomalého hrnce

Jaký máte rozpočet?

Ceny pomalých hrnců se pohybují v rozmezí od několika stovek do několika tisíc. Cena je něco s čím moc hýbat nemůžete. Pokud budete mít na pomalý hrnec vyhrazený určitý rozpočet, bude pro vás nejdůležitější vybrat na základě vašich představ ten pro vás nejvhodnější. Nejen k tomu by vám měl posloužit tento článek a srovnání pomalých hrnců v něm.

Obecně levnější modely nabízí o něco levnější zpracování. Najdeme mezi nimi především hrnce s keramickými varnými nádobami, manuálním ovládáním bez přidaných funkcí a menšími objemy.

Naopak mezi ty dražší patří hrnce s kameninou, digitálním ovládáním a většími objemy.

5

Poklice pomalého hrnce

Skleněná je nejlepší

Poklice pomalého hrnce mohou být z různých materiálů. Nejlepší volbou je poklice skleněná. Na pokrm je skrze ni během přípravy vidět a nebudete tak mít potřebu ji odklápět. Každé odklopení poklice prodlužuje finální dobu přípravy, protože tím v podstatě snižujete teplotu uvnitř hrnce.

Kromě materiálu poklice se zaměřte na její zpracování. Některé poklice jsou pouze vyklápěcí, což uvítáte, pokud nemáte dostatek odkládacího prostoru na kuchyňské lince.

Jiné jsou k hrnci připevněny klipsami. Ty se výborně hodí, pokud budete hrnec, ať už s pokrmem nebo bez, někam přemisťovat nebo jinak manipulovat (vézt na chatu, ke známým, kamkoliv).

6

Čeho si ještě všímat

I drobnosti jsou důležité

Váha – čím větší – objemnější, tím těžší. Asi žádné velké překvapení. Mezi ty nejtěžší patří keramické a kameninové hrnce s objemem nad 5,5 litrů.

Příkon – příkon pomalých hrnců se pohybuje většinou mezi 160 – 250 W, což je takový rozumný standard. Čím větší hrnec, tím větší příkon a ve výsledku i více spotřebované energie. 

Nutno dodat, že 250W mají dnes i žárovky, takže celková spotřeba opravdu není nijak závratná a rozhodně vás to nezruinuje, ať už vyberete model jakýkoliv. Naopak. V porovnání s ostatními kuchyňskými spotřebiči patří pomalé hrnce mezi ty nejúspornější.

Madla šasi – podívat se hlavně na to, z jakého jsou materiálu a jaký mají tvar. Neměla by být zpracována příliš fórově. Z čím pevnějšího materiálu, tím lépe. Některé pomalé hrnce mají dokonce madla, která se téměř nedají uchopit a manipulace s hrncem je obtížnější. Zkontrolujte tedy i je.

Délka kabelu – délka kabelu bývá kolem jednoho metru, což není zrovna moc. Je dobré s tím počítat předem a délku kabelu si ještě u každého modelu ověřit, aby vás to nepřekvapilo.

Jak vybrat pomalý hrnec – shrnutí

Jak vybrat pomalý hrnec

 1. Vyberte správný objem

  Na trhu se dnes prodávají pomalé hrnce s objemem od cca 1,5 litru do 7 litrů. Čím větší je hrnec, tím více porcí v něm připravíte, tím větší kusy potravin se do něj vejdou, ale tím těžší pomalý hrnec bude a tím víc místa budete potřebovat také k jeho uskladnění.

 2. Vyberte materiál, ze kterého je pomalý hrnec

  Důležitý je především materiál vnitřní nádoby pomalého hrnce, ve kterém se připravuje samotné jídlo. Tato nádoba může být z keramiky, kameniny, teflonu nebo litiny. Každý materiál umožňuje trochu jiný způsob přípravy a zpracování pokrmů.

 3. Zvolte si způsob ovládání – manuální nebo digitální

  Funkce pomalého hrnce můžete ovládat buď pomocí manuálního otočného „knoflíku“ nebo na digitálním displeji. Digitální ovládání nabízí několik přidaných funkcí, které u manuálního většinou nenajdete.

 4. Kolik budete investovat

  Na trhu najdete pomalé hrnce levné i drahé. Dražší modely většinou nabízí vyšší užitný komfort a kvalitu, ale i mezi levnějšími se dají najít velmi dobré kousky.

 5. Poklice, váha, příkon, madla, délka kabelu

  Maličkosti, které ve výsledku hrají důležitou roli. Nezapomeňte věnovat pozornost i jim.

 6. Nakupujte u ověřených prodejců

  Jako se vším. Ověření a zavedení prodejci nabízí jistotu v případě, že se s produktem v budoucnu něco stane. Vyhněte se nedůvěryhodným e-shopům a nakupte u ověřených a známých prodejců.

Nejčastěji kladené dotazy

Je bezpečné nechat pomalý hrnec bez dozoru?

Ano, stejně jako necháváte bez dozoru televizi, pračku, myčku, i pomalý hrnec můžete nechat pracovat bez dozoru.

Musím dodržovat nějaká „bezpečností opatření“?

Pomalý hrnec za provozu zahřívá. Je dobré odstranit z jeho nejbližšího dosahu věci, které by s ním mohly přijít do kontaktu. Stejně tak by neměl zůstávat v dosahu dětí. Vhodné je také pořídit pod pomalý hrnec tepelně izolační podložku.

Mohou se z pomalého hrnce do jídla uvolňovat škodliviny?

Tenhle fakt můžeme zcela vyloučit u modelů s kameninovou varnou nádobou, která je naprosto zdraví neškodná. Stejně tomu tak je i u modelů s kvalitní keramickou varnou nádobou. U ostatních je to trochu sporné, nicméně nejsou známy žádné studie, které by uvolňování škodlivých látek do potravin u pomalých hrnců bez výhrad dokazovaly.

Nejlepší pomalé hrnce na trhu (2021)

Prošli jsme desítky českých i zahraničních webů se srovnáními a toto je 8 nejprodávanějších a v testech nejlépe hodnocených pomalých hrnců, které jsou u nás dostání. Pokud si jeden z nich vyberete, neuděláte chybu.

Pomalé hrnce 5+ litrů

Ideální pro většinu domácností. Objem, ve kterém připravíte pokrm pro celou rodinu a ještě zbude. Již několik let je na trhu nejprodávanější pomalý hrnec Bionaire CrockPot SCPBPP 605, ale i ostatní dva modely jsou výborné.

Bionaire CrockPot CSC026X
objem: 5 litrů
hmotnost: 3,1 kg
příkon: 220W
ovládání: digitální
poklice: skleněná
bionaire crockpot sccpbp 605
Bionaire CrockPot SCPBPP 605
objem: 5,7 litrů
hmotnost: 6,1 kg
příkon: 250W
ovládání: digitální
poklice: skleněná
pomalý hrnec Klarstein Blanket
Klarstein Bankett Slow Cooker
objem: 6,5 litrů
hmotnost: 6 kg
příkon: 320W
ovládání: digitální
poklice: skleněná

Pomalé hrnce 4+ litry

Stále ještě větší pomalé hrnce vhodné pro vícečlenné domácnosti.

Crockpot csc038X
Bionaire CrockPot CSC038X
objem: 4,5 litrů
hmotnost: 3,7 kg
příkon: 160W
ovládání: manuální
poklice: skleněná
pomalý hrnec CrockPot SCCPRC507B
Bionaire CrockPot SCCPRC507B
objem: 4,7 litrů
hmotnost: 5,2 kg
příkon: 220W
ovládání: digitální
poklice: skleněná

Pomalé hrnce 3+ litry

Malé pomalé hrnce vhodné pro jednotlivce nebo páry.

Bionaire CrockPot SCV400RD
Bionaire CrockPot SCV400RD
objem: 3,5 litrů
hmotnost: 3,75 kg
příkon: 210W
ovládání: manuální
poklice: skleněná
Russell Hobbs 22740-56
Russell Hobbs 22740-56
objem: 3,5 litrů
hmotnost: 1,2 kg
příkon: 200W
ovládání: manuální
poklice: skleněná
Bionaire CrockPot CSC059X
Klarstein Bankett Slow Cooker
objem: 3,5 litrů
hmotnost: 3,5 kg
příkon: 210W
ovládání: digitální
poklice: skleněná
   Tophrnce
   Logo