RECENZE: Nejprodávanější pomalý hrnec – Bionaire CrockPot SCCPBPP 605 5,7 l

Pomalý hrnec Bionaire CrockPot SCCPBPP 605 s obsahem 5,7 litrů je nejprodávanější pomalý hrnec posledních několika let. A po právu. Pojďme se podívat, jaký je, co nabízí a jak ho vidí uživatelé.

Základní údaje
Návod
Fotky

Vlastnosti

 • objem 5,7 l
 • základní jednotka s topením
 • skleněná poklice
 • vyjímatelná keramická nádoba vhodná na pečení v klasické i mikrovlnné troubě
 • nádobu a poklici můžete uložit do chladničky
 • nádobu a poklici můžete umýt v myčce nádobí
 • odpojitelný přívodní kabel
 • přepínač výkonu – 3 stupně
  • 2 stupně vaření
  • 1 stupeň ohřívání
 • digitální časový spínač pro nastavení doby vaření
 • displej
 • keramická nádoba se nesmí použít pro vaření na sporáku!

Technické parametry

 • barva: nerez + černá
 • příkon: 250 W
 • hmotnost: 6,1 kg
 • počet porcí jídla: 7

Kde koupit – doporučené obchody

Nejprodávanější pomalý hrnec Bionaire CrockPot SCCPBPP 605 – RECENZE

nejprodávanější pomalý hrnec - Bionaire Crockpot SCCPBPP 605
Bionaire CrockPot SCCPBPP 605

Ideální objem

Se svým objemem 5,7 litrů se pomalý hrnec Bionaire CrockPot SCCPBPP 605 řadí mezi ty objemnější. Co to znamená? Připravíte v něm bez problémů 4 – 7 porcí jídla a vejdou se do něj i větší kusy masa nebo zeleniny vcelku. Hodí se tedy spíše pro vícečlenné rodiny, nebo pokud si budete chtít připravit jídlo například do zásoby (na později, k zmražení …) . Pamatujte na to, že ve větším hrnci uděláte i méně jídla, ale v malém hrnci více ne.

Mírně vyšší hmotnost

S větším objemem se pojí také vyšší hmotnost. U tohoto modelu je vše navíc ještě znásobeno tím, že vnitřní nádoba je z kameniny. Nutno podotknout, že opravdu kvalitní! Se svou hmotností mírně nad 6 kg tedy nepatří k těm nejlehčím na trhu a je třeba s tím počítat. Manipulace s hrncem bude o něco náročnější.

Mohlo by se vám také líbit: Jak vybrat pomalý hrnec

Úsporná spotřeba energie

Příkon max 250W je víceméně standardní a ničím se výrazně neliší od jiných pomalých hrnců. Spotřeba elektrické energie je tak stejně jako u jiných modelů hodně příjemná a s vaší peněženkou se rozhodně velice rychle skamarádí. 

Na co je třeba si dávat pozor je fakt, že pomalý hrnec, respektive jeho vnější plášť, se za chodu dokáže dost výrazně zahřát. Je tedy žádoucí, aby se v jeho bezprostředním okolí (10-20 cm) nenacházely žádné jiné předměty. Bude dobré se také vyvarovat přímého dotyku s hrncem a určitě pouvažovat o koupi nějaké tepelně izolační podložky pod hrnec.

Kvalitní vnitřní nádoba

Vnitřní nádoba je sice z těžší, ale zato kvalitní kameniny, která je pro pomalé vaření naprosto ideální. Údržba vnitřní nádoby je velice snadná. Je možné ji mýt jak v ruce za pomocí saponátů, tak i v myčce na nádobí, případně jen vytřít vlhkým hadříkem. K čištění určitě nepoužívejte agresivní čistidla, abrazivní prostředky nebo drátěnky!

Mezi další výhody patří možnost umístit nádobu i s jídlem do chladničky. Materiál je ve styku s jídlem naprosto neškodný. Navíc vnitřní nádobu je možné vložit do mikrovlnné i klasické trouby (bez poklice). Jako drobnou nevýhodu je fakt, že nádobu není možné použít na sporáku. Například restovanou cibulku si tak budete muset připravit předem zvlášť na pánvi a až následně ji dát do pomalého hrnce.

Skleněná poklice – jedině dobře

Skleněná poklice má nespornou výhodu v tom, že abyste mohli pokrm letmo zkontrolovat, nemusíte poklici odklápět. Každým odklopením poklice totiž mírně prodlužujete konečnou dobu přípravy pokrmu.

Navíc u tohoto modelu je poklice kvalitně zpracována. Po svém obvodu má připevněnou těsnící gumu, která na hrnci velice dobře sedí a z hrnce tak nic neuniká a poklice nikam neposkakuje, necestuje, ani jinak neruší. 

Intuitivní digitální ovládání

Vnější plášť pomalého hrnce je z nerezu a je také velmi snadný na údržbu, bude vám k tomu stačit navlhčený hadřík. Model SCCPBPP 605 má digitální ovládání, které pochopí a zvládne naprosto každý s přehledem. Hrnec má tři polohy, ve kterých je možné přípravu pokrmu realizovat. 

LOW – nižší teplota – delší doba přípravy, HIGH – vyšší teplota – kratší doba přípravy, KEEP WARM – poloha, do které se hrnec automaticky přepne po dokončení pokrmu a udržuje pokrm následně ještě několik hodin teplý a připravený ke konzumaci.

Volbu stupně teploty přípravy pokrmu je dobré sladit s jednotlivými recepty pro pomalý hrnec. Každý pokrm to může, a většinou má, trochu jinak.

Pomalý hrnec s časovačem

Výhodou tohoto modelu může být pro někoho časovač. Časovač je šikovné zařízení, díky kterému si můžete nastavit dobu, po kterou bude jídlo pomaleno. Čas do konce přípravy pokrmu se bude odpočítávat na displeji a můžete tak mít stále přehled o tom, za jak dlouho budete mít hotovo.

Recenze zákazníků

I recenze na nejoblíbenějších českých a zahraničních e-shopech potvrzují, proč je tento model nejprodávanější pomalý hrnec.

mall logo
více než 150 hodnocení

alza
více než 80 hodnocení

amazon de logo
více než 1360 hodnocení

heureka
více než 90 hodnocení

Prošli jsme desítky recenzí od lidí, kteří pomalý hrnec Bionaire CrockPot SCCPBPP 605 zakoupili a opravdu používají. Níže najdete ty nejdůležitější a nejvíce zmiňované klady a zápory, které se v uživatelských recenzích pravidelně opakují.

Klady – nejčastěji uváděné uživateli

ideální objem, ve kterém připravíte pokrmy pro celou rodinu,
jednoduché a intuitivní ovládání, snadná údržba,
velice příznivá spotřeba energie – ušetříte,
skleněná poklice – je přes ní dobře vidět, má gumové těsnění, které dobře sedí na hrnci,
časovač je jednoznačnou výhodou, nemusíte hlídat čas,
robustní a kvalitní provedení, kameninová nádoba,
celkový komfort vaření, nemusíte hlídat, podlévat, zahušťovat, přidávat olej, ušetří spoustu času jinak stráveného v kuchyni,
možnost vzít s sebou hrnec prakticky kamkoliv,
celkově velice chutné pokrmy,
možnost použít hrnec v troubě, uložit do lednice, umýt v myčce.

Zápory – nejčastěji uváděné uživateli

váha, horší manipulace,
rozměry – je potřeba počítat s místem navíc (i pro uskladnění),
vnitřní hrnec se zahřívá, je nutné dávat pozor při manipulaci,
občas se objevují vadné kusy (série), jako ale u všeho,
chybí odložený start,
keramickou nádobu není možné používat na sporáku.

Kde koupit nejprodávanější pomalý hrnec:

9.2 Hodnocení
Hodnocení

Pomalý hrnec Bionaire CrockPot SCCPBPP 605 je po právu nejprodávanější pomalý hrnec na trhu. Je dostatečně objemný, kvalitně zpracovaný, s velmi příjemnou spotřebou energie a téměř se všemi technickými vlastnostmi, které byste u kvalitního pomalého hrnce očekávali. Objem 5,7 litrů z něj dělá ideálního pomocníka pro početnější rodiny (4+). Pokud o koupi pomalého hrnce uvažujete, bude pro vás tento model skvělou volbou. Zkušenosti a recenze uživatelů hovoří za vše.

Kvalita zpracování
9.5
Komfort
8
Údržba
9.5
Vybavenost
9
Spotřeba energie
10
Klady
 • ideální objem, ve kterém připravíte pokrmy pro celou rodinu,
 • jednoduché a intuitivní ovládání, snadná údržba,
 • velice příznivá spotřeba energie – ušetříte,
 • skleněná poklice – je přes ní dobře vidět, má gumové těsnění, které dobře sedí na hrnci,
 • časovač je jednoznačnou výhodou, nemusíte hlídat čas,
 • robustní a kvalitní provedení, kameninová nádoba,
 • možnost použít hrnec v troubě, uložit do lednice, umýt v myčce.
 • součástí je i kuchařka
Zápory
 • vyšší váha, horší manipulace,
 • chybí odložený start,
 • keramickou nádobu není možné používat na sporáku.