Pomalý hrnec Crockpot CSC061X [RECENZE]

Pomalý hrnec Crockpot CSC061X patří se svým objemem 2,4 litrů k těm nejmenším, ale také nejoblíbenějším na trhu. Pojďte se na něj mrknout trochu blíž.

Crockpot CSC061X

1290 Kč
Cena v obchodech se může lišit
9.6 Hodnocení
Úžasný malý pomocník pro zdravé pomalé vaření

Pokud hledáte pomocníka do menší domácnosti (1-3 strávníci) pro zdravé a chutné pomalé vaření, pak je pomalý hrnec Crockpot CSC061X naprosto ideální pomocník. Má všechno, co od pomalého hrnce chcete a pracovat s ním zvládnete, i když vše budete dělat úplně poprvé.

Materiály a zpracování
9.5
Jednoduchost ovládání
9.6
Příkon
9.7
Náročnost údržby
9.5
Klady
 • Kvalitní zpracování
 • Hezký design
 • Vnitřní nádoba z kameniny (keramiky)
 • Ideální pro singles, páry, menší rodiny
 • Jednoduché ovládání
 • Šetří čas
 • Úžasně levný provoz
 • Velice snadná údržba
 • Dostupné náhradní díly
Zápory
 • Vnitřní keramická nádoba nesmí na sporák
 • Při výpadku proudu se vynuluje digitální nastavení
 • Poklice s plastovým madlem nesmí do klasické trouby

Proč vůbec pořizovat značku Crockpot?

Protože je to léty prověřena kvalita a sázka na jistotu. Historie značky sahá hluboko do minulosti a modely pomalých hrnců Crockpot patří už mnoho let mezi ty neoblíbenější a nejprodávanější na trhu, a to nejen u nás. Například v Americe je značka Crockpot vnímána jako synonymum pro pomalý hrnec, a to i přesto, že je tam na trhu i mnoho jiných výrobců pomalých hrnců.

Design a konstrukce hrnce Crockpot CSC061X

pomalý hrnec Crockpot CSC061x

Z krabice na vás po otevření vykouknou 4 základní části:

 • vnější nádoba (šasi) s napájecí šňůrou
 • vnitřní keramický hrnec, ve kterém budete připravovat pokrmy
 • skleněná poklice
 • návod k použití
pomalý hrnec Crockpot CSC061x části

Vnější nádoba hrnce má černou barvu a společně se skleněnou poklicí působí přirozeně až dekorativně. Na kuchyňské lince (nebo kdekoliv jinde) se hezky vyjímá a rozhodně vám ostudu dělat nebude.

pomalý hrnec Crockpot CSC061X

Pomalý hrnec Crockpot CSC061X se svými rozměry 22,5×23×22,5 cm (š×v×h) patří mezi ty nejmenší na trhu. Snadno ho šoupnete do skříně, a i když ho necháte na kuchyňské lince, nemusíte se bát, že by zabíral extra moc místa.

Vnitřní hrnec

Vnitřní hrnec je ta část pomalého hrnce, ve které připravujete samotné pokrmy. Nejdůležitější parametry vnitřního hrnce jsou objem a materiál, ze kterého je vyrobený.

Objem vnitřního hrnce

Objem vnitřního hrnce je 2,4 l, což znamená, že je nejvhodnější pro singles, páry nebo méně početné rodiny. Při přípravě pokrmů musí být hrnec zaplněný z více než poloviny a méně než tří čtvrtin. Využitelný objem je tedy přibližně 2 litry.

keramický vnitřní hrnec

V praxi to znamená, že například polévku připravíte klidně pro 3-4 lidi a hlavní chod pro přibližně 2-3 lidi. Samozřejmě hodně záleží, kolik toho každý strávník zblajzne a jak moc chcete mít například polévky řídké.

Materiál vnitřního hrnce

Vnitřní hrnec je z kameniny, což je vlastně vyšší level keramiky. Pro pomalé vaření naprosto ideální, protože je to odolný a zdravotně nezávadný materiál. I s poklicí ho můžete šoupnout do lednice (pokud chcete hotové jídlo uchovat), bez poklice pak i do trouby (pokud v něm chcete například zapékat).

materiál vnitřního hrnce

Nevýhodou keramiky je, že nesmí na sporák. Pokud to recept vyžaduje, osmažit cibulku nebo zatáhnout maso si musíte nejdřív zvlášť na pánvičce, a až pak přemístit do keramického hrnce a pokračovat v další přípravě tam.

Váha vnitřního hrnce

Vnitřní hrnec je ta nejtěžší část z celého pomalého hrnce. Váží 1,6 kg (celková váha pomalého hrnce Crockpot CSC061X je 2,8 kg). Hrnec ale není velký, takže s manupulací nebudete mít žádný problém. Je to jediná část, kterou budete po přípravě pokrmů umývat (kromě poklice) a zvládnete to hravě.

váha vnitřního hrnce

Kam vnitřní hrnec může a kam ne

 • do myčky: ANO
 • do klasické trouby: ANO
 • do mikrovlnné trouby: ANO
 • do lednice: ANO
 • na sporák: NE

Vnější nádoba – šasi

Vnější nádoba slouží jako základna, do které vložíte vnitřní keramický hrnec. Je vyrobena převážně z hliníku a uvnitř má zabudovaná topná tělíska, která zahřívají vnitřní keramickou nádobu.

vnější část pomalého hrnce - základna

Po stranách nádoby jsou dvě plastová madla a v přední části digitální ovládací displej. K nádobě je připevněný také napájecí kabel dlouhý 1 metr, což není moc, takže s tím počítejte.

vnitřní část základny pomalého hrnce CSC061X

Při přípravě pokrmů se pomalý hrnec zahřívá, což je znát i zvenku. Hrnec vyloženě nepálí, ale je znát, že je horký. Při přípravě pokrmů odstraňte vše z jeho nejbližšího dosahu a dávejte pozor, aby se ho nedotkly například děti.

Zespodu jsou tři malé nožičky a celý hrnec na nich stojí bez problémů.

spodní strana pomalého hrnce Crockpot CSC061X

Ovládání a funkce

Pomalý hrnec Crockpot CSC061X je model, který má digitální ovládání. Znamená to, že všechny dostupné funkce ovládáte pomocí stisknutí příslušných tlačítek na displeji.

digitální ovládání pomalého hrnce
 1. tlačítko pro nastavení stupně LOW/HIGH/KEEP WARM
 2. kontrolka pro stupeň LOW
 3. kontrolka pro stupeň HIGH
 4. kontrolka pro stupeň KEEP WARM (PŘIHŘÍVÁNÍ)
 5. displej časovače
 6. tlačítka pro nastavení časovače
 7. tlačítko pro přerušení chodu (pohotovostní režim)

Jak používat pomalý hrnec Crockpot CSC061X

Ovládání je v podstatě velice jednoduché. Keramický hrnec vložíte do kovové základny, do hrnce vložíte potraviny a přiklopíte poklicí. Hrnec zapnete do zásuvky a pomocí tlačítka (1.) nastavíte požadovaný stupeň přípravy LOW nebo HIGH (najdete v každém receptu).

Stupeň KEEP WARM (PŘIHŘÍVÁNÍ) slouží jen pro udržování teploty již hotového pokrmu. Pomocí tohoto stupně se nevaří.

Následně pomocí šipek nahoru nebo dolů (6.) nastavíte (po 30minutových skocích) na displeji časovače požadovaný čas přípravy pokrmu (najdete v každém receptu). Po dokončení nastavení času se začne čas ihned automaticky odečítat.

Po uběhnutí času se hrnec sám přepne na stupeň KEEP WARM a pokrm ještě několik dalších hodin přihřívá a udržuje připravený k servírování. Pokud potřebujete přípravu pokrmu z jakéhokoliv důvodu přerušit, stisknete tlačítko (7.). Hrnec úplně vypnete jednoduše vytažením ze zásuvky.

Nevýhoda digitálního ovládání

Bohužel jednou z nevýhod digitálního ovládání je situace, kdy dojde k výpadku proudu. Veškeré nastavení hrnce se vynuluje a musíte vše nastavit znovu. Pokud zrovna nejste doma, spíte nebo si výpadku delší čas nevšimnete, hrozí, že se pokrm zkazí. Je to nepříjemné, ale může se to stát. Pokud nevíte, jak dlouho byl hrnec bez proudu, je lepší pokrm rovnou zlikvidovat.

Skleněná poklice

skleněná poklice pomalého hrnce Crockpot CSC061X

Poklice je skleněná a váží 367 gramů. Sklo je ideální materiál, protože je skrze něj vidět do hrnce na připravovaný pokrm a nemáte tak nutkání poklici odklápět. Každým odklopením snižujete teplotu uvnitř hrnce a prodlužujete finální dobu přípravy. Takže odklápějte co nejméně, ideálně vůbec.

skleněná poklice pomalého hrnce Crockpot CSC061X

Poklice má na vrchní straně plastové madlo, takže ji bohužel nemůžete šoupnout i s hrncem například do klasické trouby. Do lednice nebo do myčky ale poklice může bez problémů.

Kam s poklicí můžete a kam ne:

 • do myčky: ANO
 • do klasické trouby: NE
 • do mikrovlnné trouby: NE
 • do lednice: ANO

Příkon hrnce

Pomalé hrnce obecně patří k těm nejúspornějším kuchyňským spotřebičům, a i proto jsou tak oblíbené. Pomalý hrnec Crockpot CSC061X má příkon 120-130W a v tomto ohledu patří mezi ty absolutně nejlepší pomalé hrnce.

příkon pomalého hrnce Crockpot CSC061X

Dostupnost a kvalita příslušenství

Může se stát a občas se to stane, že se vám povede rozbít poklici nebo dokonce vnitřní keramickou nádobu. Výhodou pomalých hrnců Crockpot je to, že jsou oblíbené, a tedy většinou i snadno dostupné, což platí i o náhradních dílech.

Náhradní poklici seženete zde.

Náhradní vnitřní hrnec pak zde.

Mytí pomalého hrnce

I v tomhle jsou pomalé hrnce přeborníci. Údržba je velice nenáročná. Vnitřní hrnec i s poklicí můžete šoupnout do myčky na nádobí, nebo klasicky umýt v mýdlové vodě. Abyste se zbavili zbytků jídla, stačí keramickou nádobu často jen přejet mokrou houbičkou.

Jediné upozornění co se týče mytí – nepoužívejte drátěnku. Mohlo by dojít k poškození keramického povrchu. Po umytí keramický hrnec nechte chvíli oschnout a teprve pak uložte. Vnější nádobu stačí otřít vlhkým hadříkem.

Pomalý hrnec Crockpot CSC061X hodnocení

Crockpot CSC061X

1290 Kč
Cena v obchodech se může lišit
9.6 Hodnocení
Úžasný malý pomocník pro zdravé pomalé vaření

Pokud hledáte pomocníka do menší domácnosti (1-3 strávníci) pro zdravé a chutné pomalé vaření, pak je pomalý hrnec Crockpot CSC061X naprosto ideální pomocník. Má všechno, co od pomalého hrnce chcete a pracovat s ním zvládnete, i když vše budete dělat úplně poprvé.

Materiály a zpracování
9.5
Jednoduchost ovládání
9.6
Příkon
9.7
Náročnost údržby
9.5
Klady
 • Kvalitní zpracování
 • Hezký design
 • Vnitřní nádoba z kameniny (keramiky)
 • Ideální pro singles, páry, menší rodiny
 • Jednoduché ovládání
 • Šetří čas
 • Úžasně levný provoz
 • Velice snadná údržba
 • Dostupné náhradní díly
Zápory
 • Vnitřní keramická nádoba nesmí na sporák
 • Při výpadku proudu se vynuluje digitální nastavení
 • Poklice s plastovým madlem nesmí do klasické trouby

Byl pro Vás článek přínosný?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte článek.

Hodnocení 5 / 5. Hlasovalo: 4

Ještě nikdo nehodnotil, budete první?

Tophrnce
Logo